POSTARÁME SE O TO, ABYSTE PŘI NAKUPOVÁNÍ ZDRAVÝCH VĚCÍ UŽ NIKDY NEUDĚLALI CHYBU :)
Neohodnoceno

Allnature Křemelina prášek, 100 g

Přírodní zdroj křemíku pro zdravý stav nehtů, pokožky i vlasů.

Skladem
Kód: 4697
Značka: Allnature
179 Kč

  • Křemelina dodává organismu přírodní a snadno vstřebatelný organický křemík.
  • V křemelině je však obsaženo mnoho dalších minerálních látek a stopových prvků. Na prvním místě je třeba jmenovat již zmíněný křemík, dále hořčík, vápník, měď, železo, draslík a další. 
  • Křemelina je nezpevněná, sypká hornina, tvořená především schránkami rozsivek, což je druh jednobuněčných řas. Díky sypké křemelině z buněk řas rodu Aulacoseira se prášek snadno používá. Stačí jej přidat do jídla nebo nápojů, kdy denní dávka je cca 1/3 kávové lžičky. Navíc je vhodný i pro vegany. Příjem organického křemíku má pozitivní vliv na stav nehtů, pokožky i vlasů.
  • Díky svým vynikajícím absorpčním vlastnostem (srovnatelným s aktivním uhlím) se křemelina osvědčuje při očistě organismu, protože na sebe ve střevě dokáže vázat škodlivé látky, střeva tímto způsobem „čistí“ a podporuje peristaltiku. Jak všichni víme, zdravá střeva jsou základem zdraví, a proto se mnoho uživatelů křemeliny subjektivně cítí lépe.
  • Užívání křemeliny je jedním z nejlepších způsobů pročištění trávicího ústrojí, odstranění toxinů a dalších parazitů ze střev. Křemelina dokáže odstranit ze stěn tenkého i tlustého střeva usazené toxiny, viry, plísně, parazity a nežádoucí bakterie. Tyto škodlivé látky jsou pak zachyceny v pórovitém povrchu křemeliny a vyloučeny pomocí střev z těla ven.
  • Má-li tělo dostatek křemíku, má i dostatek kolagenu. V průběhu stárnutí se množství křemíku v těle zmenšuje, což snižuje schopnost tvorby kolagenu. Výsledkem je zhoršená kvalita a vzhled vlasů, nehtů a pokožky. Díky pravidelnému užívání křemeliny má tělo dostatečný přísun křemíku, který pomáhá udržet naše vlasy, nehty a pokožku krásné a zdravé.
  • Křemík zesiluje stavbu kostí a zubů a pomáhá udržet klouby, šlachy a chrupavky zdravé a silné. Pozitivně tak působí na celý náš pohybový aparát.
  • Křemelinu NEPŘIDÁVEJTE do teplé vody, protože se následkem tepla krystaly roztopí a užívání křemeliny ztratí svůj detoxikační efekt.

  CO JEŠTĚ S KŘEMELINOU SVEDEME? 

  • PLEŤOVOU MASKU
   Smíchejte křemelinu s vodou v takovém poměru, aby vznikla pasta. Tuto pastu naneste kruhovými pohyby na obličej a nechte působit 2-3 minuty, následně smyjte vodou. Vaše pleť bude čistější a hladší.
  • VYTUNIT ZUBNÍ PASTU
   Trochu křemeliny přidejte ke své zubní pastě a vyčistěte si zuby kartáčkem obvyklým způsobem. Výsledkem jsou čistější a bělejší zuby a zdravější dásně.
  • KOUPEL
   Z křemeliny je možné si udělat očistnou a omlazovací koupel. Přidejte 2-4 odměrky do vany s vodou a nechte působit na vaše tělo aspoň 10 minut. Pro zvýšení účinku můžete přidat 3 lžičky prášku vitamínu C. Pokožka těla se stane čistější, pružnější a pevnější.

  Složení:
  100% přírodní křemelina (diatomická hornina) s obsahem oxidu křemičitého (0,47 g v denní dávce).

  Použití:
  Přimíchejte do vody nebo do jiného nápoje. Denní dávka je 0,5 g (cca 1/3 kávové lžičky).

  Upozornění:
  Alergeny: Může obsahovat stopy lepku, arašídů a skořápkových plodů.
  Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy. Vhodné od 15 let.

  Skladování:
  Skladujte v suchu a v prostředí bez zápachů.