POSTARÁME SE O TO, ABYSTE PŘI NAKUPOVÁNÍ ZDRAVÝCH VĚCÍ UŽ NIKDY NEUDĚLALI CHYBU :)
Neohodnoceno

Garden of Life Koenzym Q10 RAW, 60 kapslí

Nejvyšší obsah Koenzym Q10 na trhu.

Skladem
Kód: 4962
Značka: Garden of Life
1 210 Kč
Kategorie: Vitamíny a minerály
Hmotnost: 0.2 kg

Garden of Life představuje výrobek RAW CoQ10, který přináší  200mg RAW (upravený do 42 stupňů C pro zachování maximálního obsahu funkčních látek) koenzymu Q10 v jedné denní dávce. Nabízí unikátní systém dodání lipidů, RAW za studena lisovaný olej omega 3-6-9 z chia semen a dalších 22 druhů RAW ovoce a zeleniny.

V tucích rozpustný RAW koenzym Q10 podporuje zdraví kardiovaskulárního systému, tvorbu buněčné energie a antioxidační ochranu.

 

Garden of Life RAW CoQ10 je:

  • Bez obsahu mléka a lepku.
  • Bez pojiv a plniv.
  • S probiotiky a enzymy.

Společnost Garden of Life je odhodlána přinášet Vám tu nejvyšší kvalitu produktů.

PROČ?

Koenzym Q10 (běžně označovaný jako CoQ10) je silný antioxidant, který potřebuje každá buňka v těle k podpoře růstu a kvalitnímu životu vůbec. Hraje také klíčovou roli při výrobě energie a jako takový může pomoci podporovat tělesné funkce v celé řadě oblastí:

  • Antioxidant – Jako jeden z mála antioxidantů rozpustných v tucích v těle hraje CoQ10 významnou roli v prevenci vzniku volných radikálů (molekuly způsobující poškození produkované v těle), čímž snižuje oxidační stres. Volné radikály jsou přirozené vedlejší produkty metabolické aktivity, ale jejich produkce může být zvýšena mnoha moderními expozicemi, jako je znečištění, léky, alkohol, špatná strava a stres – což vede ke zvýšené potřebě antioxidantů k neutralizaci jejich poškození.
  • Energie - Produkce energie probíhá v mitochondriích, kde se potrava a kyslík přeměňují na ATP – energetickou "měnu" těla. CoQ10 je kritický pro podporu těchto mitochondriálních procesů, protože je nezbytný pro transport elektronů, které umožňují této složité síti enzymů pracovat a produkovat ATP – takže bez CoQ10 tělo nedokáže vytvořit tento životně důležitý zdroj energie a tkáně a orgány mohou pouze být schopen fungovat neoptimálně.
  • Zdraví srdce – Mitochondriální dysfunkce je již dlouho spojována s kardiovaskulárním zdravím a CoQ10 se nachází ve vysokých hladinách v srdečních buňkách. Bylo prokázáno, že suplementace CoQ10 zlepšuje opatření související se srdečním selháním, zpomaluje progresi aterosklerózy a zabraňuje oxidaci LDL cholesterolu, což vše přispívá ke kardiovaskulárnímu zdraví.
  • Plodnost – jelikož početí má obrovskou energetickou náročnost, CoQ10 může mít jedinečnou schopnost podporovat plodnost. Existují důkazy, že suplementace CoQ10 může zlepšit kvalitu spermatu a počet spermií u mužů s neplodností. Podobně může CoQ10 podporovat ženskou plodnost, zejména u starších matek, přičemž studie naznačují, že věkem podmíněný pokles kvality a kvantity oocytů by mohl být zlepšen podáváním CoQ10.
  • Zlepšení fyzické výkonnosti – produkce energie a antioxidační aktivita jsou dva klíčové parametry související s výkonem cvičení a oba mohou být ovlivněny hladinami CoQ10. V testech suplementace CoQ10 prokázala zlepšenou spotřebu kyslíku a dobu do vyčerpání.
  • Zdraví mozku – mozek je velmi náchylný k oxidativnímu poškození díky vysokému obsahu mastných kyselin a jako antioxidant má CoQ10 potenciál toto poškození snižovat a podporovat zdraví mozku. CoQ10 může také pomoci snížit mitochondriální dysfunkci v mozku, která je spojena se vznikem a rozvojem neurodegenerativních onemocnění.
  • Zdravé zuby – hladiny CoQ10 mohou být nízké u lidí s onemocněním dásní a některé výzkumy naznačují, že zvýšení hladin pomocí suplementace může pomoci urychlit hojení dásní. CoQ10 může také potlačit zánět parodontu a snížit krvácení dásní.

Mám si ho vzít?

CoQ10 je přirozeně produkován tělem, ale proces může být nekonzistentní a produkce se s přibývajícím věkem výrazně snižuje. Zatímco malé množství CoQ10 můžeme získat prostřednictvím stravy, v potravinách, jako je maso, ryby, luštěniny a některá zelenina, toto množství obecně nestačí k výraznému zvýšení hladin v těle.

Životní styl a faktory životního prostředí mohou také zvýšit požadavky na CoQ10. Například vysoce intenzivní cvičení či nerovnoměrný vývoj těla může snížit jeho hladinu, s největší pravděpodobností v důsledku přebytku volných radikálů v těle.

Statiny - statinové léky inhibují jeden z klíčových kroků syntézy CoQ10 a jako takové je užívání těchto léků spojeno se snížením hladiny CoQ10. Bylo prokázáno, že suplementace CoQ10 zmírňuje některé negativní vedlejší účinky těchto léků.

 

Nezpracované, nerafinované, bez zbytečných přídavků - RAW CoQ10 nabízí přirozeně se vyskytující, vysoce účinné živiny, na rozdíl od méně vstřebatelných živin syntetických. Tyto přírodní živiny pochází z nezpracovaných a nerafinovaných rostlin.

RAW žijící živiny – syrové rostliny jsou plné trávicích enzymů, které pomáhají vstřebávat živiny do těla. Garden of Life navádí k syrové výživě, pohybu, a proto vyvinula rozsáhlou řadu RAW doplňků stravy.

Dávkování:
1 kapsle denně před jídlem nebo po jídle. Zapít vodou nebo RAW džusem. 60 dávek v balení.
 
Složení:
VÝŽIVOVÉ HODNOTY 1kapsle %RHP**
Olej získaný ze za studena lisovaných RAW chia semínek 404mg +
Omega-3s (jako kyselina alfa-linolenová) 260mg  
Omega-6s (jako kyselina linolová) 73mg  
Omega-9s (jako kyselina olejová) 30mg  
Omega-ostatní 41mg  
RAW Koenzym Q10* 200mg +

 

RAW Organic směs z ovoce a zeleniny (30mg): Organic jablko (plod), organic řepa (kořen), organic brokolice (růžice a stonek), organic mrkev (kořen), organic  špenát (listy), organic rajče (plod), organic jahody (plod), organic višeň (plod), organic zelená paprika (plod), organic ostružiny (plod), organic růžičková kapusta (listy), organic zázvor (kořen), organic česnek (hlava), organic zelená cibulka (cibule),  organic borůvky (plod), organic petržel (listy), organic květák (růžice a stonek), organic maliny (plod), organic červené zelí (listy), organic kapusta (listy), organic okurka (plod), organic celer (řapík), organic chřest (květ a stonek).

RAW probiotka směs 7mg.:(Lactobacillus plantarum, Lactobacillus bulgaricus) (500 Milion CFU)

Ostatní složky: Rostlinná celulóza, chlorofyl, pivovarské kvasnice (Saccharomyces cerevisiae), včelí vosk, astaxanthin, přírodní negeneticky modifikované tokoferoly, Obsahuje soju.

Označení: + referenční hodnota příjmu není stanovena, * RAW přirozeně vytvořené živiny, ** referenční hodnota příjmu

Neobsahuje: umělá plniva, barviva, konzervanty.

Upozornění: Doplněk stravy. Skladujte na chladném a suchém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti. Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.