POSTARÁME SE O TO, ABYSTE PŘI NAKUPOVÁNÍ ZDRAVÝCH VĚCÍ UŽ NIKDY NEUDĚLALI CHYBU :)
Neohodnoceno

Sinoplasan Omega 3 olej pomerančový

100 ml, vegan

Skladem
Kód: 5021
Značka: Sinoplasan
629 Kč
Kategorie: Omega 3 MK
Snímek obrazovky 2023 04 26 v 20.10.13
Novinka Tip

Pokud nejíte ryby 1-2x týdně, pak s největší pravděpodobností nepřijímáte dostatek omega-3 mastných kyselin! Asi 70 % populace    příliš nízkou hladinu omega-3.

Omega-3 mastné kyseliny si lidské tělo nedokáže vyrobit samo, a proto je musí přiměřeně přijímat potravou nebo doplňky stravy. Především  omega-3 mastné kyseliny DHA (kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová) jsou zvláště důležité , protože podporují a udržují velmi odlišné funkce v lidském těle. 

EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) dává následující doporučení pro spotřebu oleje z řas bohatých na DHA a EPA z mikrořas Schizochytrium sp.:

Pro dospělé:

 • DHA a EPA přispívají k normální činnosti srdce (250 mg DHA a EPA denně).
 • DHA a EPA přispívají k udržení normálního  krevního tlaku (3 g DHA a EPA denně).
 • DHA a EPA přispívají k udržení normální  hladiny triglyceridů v krvi (2 g DHA a EPA denně).
 • DHA přispívá k udržení normální hladiny triglyceridů v krvi (2 g DHA denně v kombinaci s EPA).
 • DHA přispívá k udržení normální  funkce mozku  (250 mg DHA denně).
 • DHA přispívá k udržení normálního  zraku  (250 mg DHA denně).

 

Pro kojící a těhotné ženy:

 • Příjem DHA u matky přispívá k normálnímu  vývoji mozku plodu a kojeného dítěte  (200 mg DHA plus doporučený denní příjem omega-3 mastných kyselin, tj. 250 mg DHA+EPA denně pro dospělé), tj. celkem 450 mg DHA a 250 mg EPA denně.
 • Příjem DHA matkou přispívá k normálnímu  vývoji očí plodu a kojeného dítěte  (200 mg DHA plus doporučený denní příjem omega-3 mastných kyselin, tj. 250 mg DHA+EPA denně pro dospělé), tj. celkem 450 mg DHA a 250 mg EPA denně.

 

V závislosti na tom, k čemu se řasový olej používá, lze upravit doporučení denní spotřeby. Pokud máte ohledně tohoto dotaz, neváhejte nás kontaktovat na mailu info@autfit.cz.

Pro info: Standardně doporučujeme 2,5 ml oleje z řas denně. Obsahuje: 998 mg DHA a 535 mg EPA

Těhotné a kojící ženy mohou snížit dávkování na polovinu, což odpovídá 452 mg DHA a 243 mg EPA.

 

Většina lidí si s omega-3 mk spojuje rybí produkty nebo jiné mořské živočichy, protože se uvádí, že mají obzvláště vysoký obsah omega-3 mastných kyselin . Málokdo však ví, že ryby si omega-3 také nevytvářejí samy, ale přijímají je z rostlinných zdrojů, například z řas. Původním zdrojem omega-3 jsou tedy samotné mořské řasy a ne ryby. Konkrétně mikrořasa  Schizochytrium sp.  obsahuje zvláště velké množství těchto vysoce kvalitních DHA a EPA mastných kyselin. Tato mikroskopická jednobuněčná řasa z mořské vody  Schizochytrium sp. se přirozeně vyskytuje v mangrovových lesích tropických pobřeží. V současné době lze řasy kultivovat ve velkých nádržích způsobem šetrným k životnímu prostředí, aby se získal cenný řasový olej trvale vysoké kvality. 

Výhody omega-3 z řas místo ryb:

 1. Udržitelné pěstování řas v obrovských nádržích chrání populace ryb a krill a přirozený ekosystém moře.
 2. Olej z řas díky své výrobě v uzavřených systémech zabraňuje vstřebávání škodlivin (např. těžkých kovů), jak tomu může být ve znečištěných mořích.
 3. Řasa Schizochytrium sp. obsahuje více omega-3 než ryby.
 4. Náš olej z řas neobsahuje jód.
 5. Olej z řas je vhodný pro vegany a vegetariány.
 6. Na rozdíl od ryb nemá olej z řas žádné problémy s mikroplasty. 

Závěr: Nemusíte se uchylovat k rybám, abyste uspokojili své potřeby omega-3.  Suplementace olejem z řas může mít smysl i pro jedlíky ryb.

 

Složení:  DHA a EPA bohatý olej z mikrořas Schizochytrium sp., aroma krvavého pomeranče (přírodní), antioxidant: extrakt z rozmarýnu

2,5 ml (75 kapek) obsahuje:

 • 2,31 g oleje z řas
  • 998 mg DHA
  • 535 mg EPA.

 Doporučené dávkování:  Užívejte 2,5 ml jednou denně. Výrobek by měl být po otevření uchováván v chladničce a spotřebován do cca 3 měsíců. Přípravek užívejte s jídlem.

 

 • bez jódu
 • veganské
 • bez laktózy
 • bezlepkový
 • bez kvasinek
 • GMO free
 • bez barviv

 

Původ řas:  USA

 

Často kladené dotazy (odpovídají zástupci značky Sinoplasan)

 

Proč mám užívat olej z řas?
Omega-3 mastné kyseliny jsou tzv. polynenasycené mastné kyseliny. Patří mezi esenciální mastné kyseliny. Člověk je potřebuje k přežití a tělo si je nedokáže samo vyrobit. V Německu má asi 70 procent populace příliš nízkou hladinu omega-3, protože tučné studenovodní ryby, které obsahují hlavně omega-3 mastné kyseliny, kyselinu eikosapentaenovou (EPA) a kyselinu dokosahexaenovou (DHA), se vyskytují jen zřídka v nabídce v této zemi. 

DHA přispívá především k udržení normální funkce mozku a normálního vidění (od denního příjmu 250 mg).

EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce (při denním příjmu 250 mg každý). 

Proč olej z řas místo rybího oleje nebo krillového oleje?
Většina uživatelů si omega-3 mastné kyseliny spojuje s rybami nebo produkty z krillového oleje, protože jsou inzerovány jako produkty s vysokým obsahem omega-3. Jen velmi málo lidí si uvědomuje, že tito mořští živočichové vstřebávají omega-3 mastné kyseliny konzumací řas. Proč tedy tato zvířata zabíjet a nejíst jen přímo řasy? Řasy bohaté na omega-3, jako je mikrořasa Schizochytrium sp. jsou ideálním zdrojem vysoce kvalitních omega-3 mastných kyselin DHA a EPA.

Mikroskopická jednobuněčná mořská řasa Schizochytrium sp. se přirozeně vyskytuje v mangrovových lesích tropických pobřeží. Alternativně mohou být řasy kultivovány ve velkých nádržích způsobem šetrným k životnímu prostředí, aby se získal cenný řasový olej v trvale vysoké kvalitě. Populace krilu a ryb lze dlouhodobě chránit a „mořský ekosystém“ zůstane nedotčen. Chovem v nádržích zůstávají řasy bez škodlivin. Olej z řas je čistě rostlinný, a proto je stejně vhodný pro vegetariány i vegany. 

Jak se vyrábí olej z řas?
Náš řasový olej je vyroben z mikrořas Schizochytrium sp. vyhrál. Tato mikrořasa je přirozeně velmi bohatá na omega-3 mastné kyseliny DHA (kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová). Schizochytrium sp. se pěstuje ve sterilních fermentačních tancích. Po ochlazovací a klidové fázi dochází k fyzikální separaci pomocí 3fázového odstředivého procesu. Olej z řas se vyrábí bez použití chemických rozpouštědel a s vyloučením kyslíku a světla.

Je laboratoř na olej z řas testována na těžké kovy, mikrobiologii, obsah DHA-EPA, hodnotu TOTOX atd.?
Všechny naše produkty jsou samozřejmě laboratorně testovány. Každá šarže je před uvedením na trh analyzována a na požádání Vám rádi zašleme kopii analýzy. Buď pro aktuálně prodávanou šarži, nebo pro šarži, kterou jste obdrželi (na lahvičce uveďte datum minimální trvanlivosti). 

Jaká je hodnota TOTOX oleje z řas a jak vysoká je?
Hodnota TOTOX (TOTOX = TOTal OXidation) se používá k posouzení oxidativního (způsobeného kontaktem s kyslíkem) poškození tuku nebo oleje.

Čím nižší je hodnota TOTOX, tím je olej čerstvější (protože oxidace postupuje méně).

Při vysokých hodnotách TOTOX lze předpokládat pokročilou oxidaci oleje, který je často hovorově vnímán jako „žluklý“ nebo „zkažený“.

Hodnota TOTOX by měla být pokud možno vždy pod 10, pak je olej považován za čerstvý. Od hodnoty 26 je olej považován za zoxidovaný/zkažený.

Čistý olej z řas je také testován na hodnotu TOTOX v každé šarži přímo po výrobě. V průměru mají naše šarže hodnotu 2-5. 

Odkud pochází surovina pro olej z řas, tedy mikrořasa Schizochytrium sp.?
Surovina pro mikrořasy, tj. Schizochytrium sp. Řasa, původem z USA. 

Proč váš olej z řas obsahuje extrakt z rozmarýnu jako antioxidant a žádný vitamín E?
Záměrně jsme zasáhli proti antioxidantům jako např B. Vitamin E (často ze sójového oleje) a rozhodl se pro extrakt z rozmarýnu. Tento je schválen v bio kvalitě v EU jako přírodní antioxidant. Obsažená kyselina karnosová působí jako antioxidant. Každá šarže této suroviny je navíc testována na účinnost ve srovnání s vitamínem E a při stejném dávkování vykazuje 1,6násobný účinek. 

Z čeho se vyrábí aroma krvavého pomeranče a je přírodní?
Aroma krvavého pomeranče pro náš olej z řas se získává přímo z krvavého pomeranče a je tedy samozřejmě přírodní. 

Obsahuje olej z řas jód?
Náš olej z řas je prakticky bez jódu. Schizochytrium sp. Řasy nepatří mezi řasy, které akumulují (hromadí) jód z prostředí, např. z moře. Vzhledem k tomu, že naše řasy nejsou získávány z moře, ale jsou kultivovány ve sterilních fermentačních nádržích, máme plnou kontrolu nad prostředím, ve kterém řasy rostou. Naše 100ml lahvička s olejem z řas (94 g) obsahuje méně než 0,13 mg (13 µg) jódu na lahvičku. Maximální denní dávka 2,5 ml neobsahuje téměř žádný jód. Produkt je považován za bez jódu. 

Obsahuje olej z řas fytoestrogeny?
Ne, kmen Schizochytrium neobsahuje žádné fytoestrogeny a ani se při výrobě nepoužívají. To znamená, že produkt neobsahuje fytoestrogeny.

Jsou omega-3 mastné kyseliny ve formě triglyceridů?
Ano, olej z omega-3 řas je ve formě triglyceridů! 

Je olej z řas bez GMO?
Ano, řasový olej se vyrábí bez použití GMO (geneticky modifikovaných organismů). 

Jak by se měl olej z řas skladovat?
Po otevření by měl být řasový olej skladován v chladničce a spotřebován přibližně do 3 měsíců. Od data výroby má olej z řas trvanlivost 12 měsíců (viz datum minimální trvanlivosti) a běžně se vyrábí čerstvý každé 1-2 měsíce, aby bylo zajištěno, že vždy dostanete dlouhé datum minimální trvanlivosti.

Naše speciální edice „PURE Algae Oil“ bez extraktu z rozmarýnu (antioxidantu) a aroma krvavého pomeranče by měla být vždy skladována v chladničce (také před otevřením) a spotřebována do konce data minimální trvanlivosti, který je na ní vytištěn.

Skladování oleje v mrazáku prodlužuje jeho trvanlivost. 

Mohu olej z řas přimíchat do jídla nebo nápojů?
Olej z řas můžete přimíchat do jídla nebo nápojů. Nápoje a jídlo však doporučujeme maximálně vlažné, aby nedošlo ke zničení kvalitních mastných kyselin.

Kdy je nejlepší užívat olej z řas?
Řasový olej doporučujeme užívat krátce před/během nebo po jídle, protože pak dochází k tělu vlastnímu procesu spalování tuků a omega-3 mastné kyseliny z řasového oleje se mohou perfektně vstřebat.

Je olej z řas vyroben procesem Omegasafe nebo Oxyguard? 

Proces Omegasafe nebo Oxyguard se používá pouze pro olejnatá semena, jako je lněná semena, ze kterých se získává lněný olej. Vzhledem k tomu, že se řasový olej získává zcela jiným procesem, nelze jej vyrábět pomocí procesů Omegasafe nebo Oxyguard. Tyto metody nelze přenést na olej z řas. Proces Omegasafe neboli Oxyguard má zajistit, aby byl olej chráněn před oxidací a zůstal tak čerstvý. S tímto požadavkem se samozřejmě počítá i při výrobě řasového oleje a výrobní proces je navržen tak, aby byl řasový olej co nejlépe chráněn proti oxidaci. Za tímto účelem se řasový olej vyrábí i bez světla a kyslíku. Aby byla čerstvost řasového oleje viditelná pro konečného spotřebitele, u každé šarže testujeme a zveřejňujeme tzv. hodnotu TOTOX (více v části „Co je hodnota TOTOX?“ a zobrazení analýzy v galerii obrázků). Tato hodnota je obvykle v horním rozmezí 2-5 a dokazuje čerstvost oleje.

Proč má olej z řas lehce "rybí" zápach?

Výrobek většině nosů voní "ryba", ale ryba ve skutečnosti také necítí "ryba", nýbrž "řasa". Tyto řasy dodávají rybám to, co považujeme za „rybí“ zápach. To vlastně znamená, že by se také mělo říci, že ryba voní „jako řasa“ a ne „ryba“.

Je olej z řas zazimovaný?

Ano, zazimování je obvykle standardní proces při výrobě oleje z řas. Cílem tohoto procesu je odstranit složky, které by způsobily krystalizaci řasového oleje při nižších teplotách. Olej z řas je díky zazimování obzvláště čirý a nekrystalizuje.