POSTARÁME SE O TO, ABYSTE PŘI NAKUPOVÁNÍ ZDRAVÝCH VĚCÍ UŽ NIKDY NEUDĚLALI CHYBU :)
Neohodnoceno

Zdravý den Sklenice na klíčení, 700ml

Set pro jednoduché nakličování, s keramickým podstavcem

Skladem
Kód: 4890
Značka: Zdravý den
419 Kč
Kategorie: Pomůcky

  • Naklíčovací sklenice je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak si doma připravit během několika dní chutné a nutričně bohaté klíčky.
  • Naklíčovací sklenice Zdravý den® je vyrobena ze zdravotně bezpečného skla. Má speciální šroubovací víčko opatřené síťkou z nerezové oceli, kovový stojánek pro umístění sklenice víčkem dolů a keramický podstavec pro zachycení přebytečné vody, která ze sklenice odkapává po promývání semen. Sítko na víčku sklenice zajišťuje rostlinám dostatečný přísun vzduchu.
  • Použité materiály a zaoblený tvar sklenice s velkým hrdlem umožňují její snadné mytí. Díky elegantnímu designu bude naklíčovací sklenice Zdravý den účelným a vkusným doplňkem každé kuchyně.

Co lze klíčit?
Jakákoliv semena zeleniny, luštěnin, obilovin nebo bylin, vyjma semen řeřichy a rukoly. Semena musí být celá, nepoškozená a neloupaná.  Používejte semena na klíčení v BIO kvalitě.

Návod klíčení semen
První den: vložte semena do sklenice, našroubujte víčko, zalejte dostatečným množstvím vody minimálně do ¾ nádoby a nechte namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Po skončení namáčení semena důkladně propláchněte vodou, obraťte sklenici dnem vzhůru a několikrát protřepejte, aby vytekla všechna voda. Umístěte sklenici na kovový stojánek šikmo víčkem dolů. Díky tomu bude moci přebytečná voda odkapat na keramickou misku podstavce. Sklenice by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou přibližně 20°C mimo dosah přímého světla a zdroje tepla.
Další dny: semena je potřeba pravidelně promývat, aby se namočila a rychle klíčila. Pro zavlažení semen není nutné odstraňovat víčko ze sklenice. Sklenici naplňte přes sítko vodou a po 1–2 minutách vodu vylejte. Pak sklenici umístěte zpět na keramický podstavec. Promývání semen opakujte pravidelně nejméně 2x denně (ráno a večer) a vždy, když se bude zdát, že semena v lahvi vysychají, a to až do sklizení hotových klíčků. Tak jako první den, vždy při promývání opatrně protřepejte sklenici.

Až budete klíčit semínka, nikdy je nevystavujte přímému slunečnímu světlu, mají raději stín nebo šero a pokojovou teplotu (ideálně 18-20°C).


Sklizeň: rychlost růstu klíčků závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semena a okolní teplotě. Klíčky vyjměte ze sklenice a buď je ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí. Před konzumací semena propláchnete vodou.

Použití naklíčených výhonků
Hotové klíčky lze přidávat do salátů, smoothie, džusů, polévek, wrapů, jen tak na ozdobu chleba či do pomazánky. 


Klíčky jsou základní potravinou pro někoho na syrové stravě. Protože jsou nově vzešlé ze semen, obsahují mnoho jedinečných živin, které se v plně vzrostlé rostlině nenacházejí. Slunečnicové klíčky jsou nejvýživnější, ale zelenina z brokolice, hrášku nebo libovolného množství dalších semenných potravin jsou chutné a životně důležité potraviny.

V podstatě lze naklíčit semínko jakékoli rostliny a experimentování s různými semeny je vzrušující a lahodný způsob, jak objevit nová syrová jídla. Klíčky s vysokým obsahem bílkovin, jako je slunečnice, jsou dobrým hlavním chodem, zatímco cibule, česnek a klíčky pískavice, všechny skvělé čističe krve, dodají jedinečnou chuť jakémukoli pokrmu, který právě připravujete. Jejich léčivé vlastnosti a nutriční nadřazenost prostřednictvím fytochemikálií (zabíječů nemocí) z nich činí všeobecně nejdůležitější potravinu ke konzumaci.

Klíčky jsou opravdu perfektní jídlo. Když je jíme, přijímáme vitalitu slunce a sílu, která dokáže proměnit malé semínko v tyčící se slunečnici. Po jídle na bázi klíčků člověk pociťuje příval energie. Člověk skutečně zažívá „nával života“ z konzumace těchto zázračných potravin.